ONG Mare Nostrum caută un nou membru al echipei!

De data aceasta, este vorba despre un asistent juridic, angajat cu jumătate de normă. Principala atribuţie va fi de asigurare a legalităţii documentaţiilor şi procedurilor de achiziţii publice.

Printre responsabilităţi, se numără:
– elaborarea documentaţiei necesare achiziţiilor publice
– monitorizarea legislaţiei în domeniu şi actualizarea documentaţiilor conform cu aceasta
– asigurarea respectării condiţiilor de contractare ale proiectelor, procedurilor şi instrucţiunilor proiectelor

Căutăm următoarele calificări şi abilităţi:
– studii superioare, de preferinţă de profil juridic, şi cel puţin 2 ani experienţă în domeniul achiziţiilor publice
– cunoştinţe de operare pe calculator
– cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat
– abilitatea de a desfăşura mai multe activităţi simultan şi de a lucra atât în echipă, cât şi independent

Oferim:
– salariu fix, corespunzător experienţei şi pregătirii
– program de pregătire şi integrare

Dacă te interesează sau ştii pe cineva interesat, CV-urile şi scrisorile de intenţie se pot trimite până pe 15 mai, la adesa de e-mail: event@marenostrum.ro sau pe fax: 0241-612422. Doar persoanele selectate pentru interviu vor fi contactate.

Aşteptăm aplicaţia şi îţi dorim succes!